Propaganda czy tfuj! PR? z green apple vel enteractive vel e-kreowanie – z serii czarny humor

Generalnie rzecz biorąc bezczelność ludzi bywa czasem zabawna ale…
Dostałem dziś ofertę współpracy od firmy E-Kreowanie green apple (link) vel enteractive vel e-kreowanie reprezentowanej przez niejakiego Michała Dołowackiego.
Najpierw spadłem zie śmiechu z fotela poturlałem się po podłodze a później postanowiłem skrobnąć ten art w oparciu o inne opinie w necie oraz swoje jakież zdziwienie tego typu „oferta”
Oto treść tego maila.
Zaznaczyłem fragmenty po prostu zabawne, takie przy których aż chce się puknąć w czoło oraz te pokazujące” kreatywność” autora.


——– Wiadomość oryginalna ——–
Temat:     współpraca – proszę o odpowiedź
Nadawca:        Michał Dołowacki green-apple.pl
Adresat:        <…>

To jest treść maila który był rozsyłany wcześniej , gdy ich strona www jeszcze nie została zablokowana (i zmienili nazwę) dziś treść jest nieco inna aczkolwiek sam pomysł oraz treść oferty nieznacznie sie rozni od tej poniżej.

Witam

Bardzo proszę o zapoznanie się z ofertą współpracy przy promocji Państwa oferty na forach internetowych przez firmę www.e-kreowanie.pl (dziś green-apple.pl)
Specjalizujemy się w kampaniach wizerunkowych na forach internetowych.

Postaram się Państwu przybliżyć szczegóły współpracy. Tworząc naszą ofertę byliśmy przekonani, że istnieje zapotrzebowanie rynkowe, na skuteczny i profesjonalny marketing szeptany. Jak doskonale wiemy,
każdy z nas przynajmniej raz w życiu dokonał zakupu produktu, usługi z polecenia innej osoby.

Polecenie i opinia wydawana na temat produktu przez osobę, która już nabyła dany produkt i funkcjonuje w danej społeczności jest niemalże 100 procentowym gwarantem, że potencjalny klient dokona zakupu właśnie u Państwa.

Specjalizujemy się w tworzeniu nowych tematów na forach branżowych, prosimy o zapoznanie się z produktem poprzez odwiedzenie linku do sklepu, strony firmowej. Mamy pewność, że aby forumowicz skutecznie pomógł, wcześniej musi zapoznać się z opisem usługi bądź też produktu.
Kontynuujemy rozpoczęte wcześniej wątki, budując tym samym wiarygodność marki.

Kolejną formą reklamy jest propagowanie oferty na istniejących już wątkach, zakładanych poprzez forumowiczów. Każdy z nas szukał opinii na temat produktu, usługi. Staramy się takie prośby o pomoc wyszukiwać i skutecznie ?sprzedawać? klientowi Państwa ofertę.

Żeby nie być nachalnym i nie popsuć wizerunku firmy coraz częściej stosujemy metodę tzw. ?produktu unikalnego? Polega ona na podaniu w treści wypowiedzi dokładnej nazwy produktu, którego nie posiada
konkurencja. Użytkownik kopiuje wtedy nazwę towaru do wyszukiwarki internetowej, a w wynikach wyszukiwania Państwa oferta pojawia się na pierwszym miejscu! Tym samym na forach nie jesteśmy posądzani o reklamę.

Na Państwa życzenie dodajemy również opinie na portalach typu ceneo.pl, skapiec.pl, nokaut.pl, dedo.pl, opineo.pl czy też sklepy24.pl Często ostatnim krokiem przed dokonaniem zakupu jest szukanie opinii klientów, właśnie w tego typu portalach, dobrze jest mieć nie zepsutą reputację. :oops:

Swoją pracę wykonujemy na najpopularniejszych forach internetowych, w danej branży, co gwarantuje nam duże zainteresowanie i moc potencjalnych klientów.

Nasze ceny wahają się od 200 ? 300zł netto miesięcznie. Oczywiście możliwa indywidualna negocjacja ceny. Pod koniec miesiąca rozliczeniowego oczywiście doręczamy raport, który zawiera opis wykonanych prac oraz fakturę.

Zapraszamy do współpracy.

Pozdrawiamy.
E-KREOWANIE.PL vel green apple.pl

Jak to mogę skomentować?

Najbardziej mnie bawi ze do dokumentów dorzucili referencje haha . Nie będę tu złośliwy i podawać nazwy firmy która się zgodziła na takie działania podawać nie będę alee link kieruje tu: easy-wifi do jakiejś sieczki z allegro , to nawet nie firma.. zostawmy to.

Nie specjalnie przekonuje mnie wzmianka o zakładaniu wątków na forach czy kontynuowaniu istniejących, tylko po to, aby reklamować jakiś produkt.
Wydaje mi się, że takie działania nie mają jeszcze odpowiedniej siły przebicia i mieści mi się to jeszcze w granicach rozsądnych i koniecznych działań firm PR. Nie ma co być naiwniakiem, marketingu szeptanego się nie pozbędziemy , ale niech ten będzie robiony profesjonalnie.
Najbardziej podły jest fragment o dodawaniu pozytywnych opinii na serwisach w rodzaju ceneo.pl, bowiem właśnie przez takie działania można komuś zrujnować życie. Mało to było przypadków nieuczciwych sklepów internetowych, które naciągały klientów na grubą kasę mimo tego, że cieszyły się dobrymi opiniami?
Dziś możemy pośmiać się z oferty E-kreowanie czytaj green apple, podziwiać radosną twórczość autora „oferty”, zastanawiać się nad stopniem jego upośledzenia i (domniemanej naiwności czytelnika?), gdybać czy podąża już przetartym szlakiem czy jest po prostu zgniłym jabłkiem. Biorąc to na rozsądek – dla każdej poważnej firmy skorzystanie z ich propozycji byłoby strzałem w stope. A niechby wyciekły jakieś dane, jakiś zwolniony pracownik wypaplał, jak to firma XYZ budowała niegys swoj amarke z green apple.. strach sie bać.
Tekst wsparty artykułem z www.kominek.tv
zdjęcia z: http://www.crestock.com/ oraz www.kominek.tv
Czuwaj
B.