Wartościowe linki SEO Jak je zdobywać bezpiecznie.

Wartościowe linki SEO Jak je zdobywać bezpiecznie.

Wyobrażasz sobie brand (markę firmy lub produktu), o którym nikt wcześniej nie słyszał, nagle pewnego wspaniałego ciepłego popołudnia wszyscy o niej mówią! Jednak jeśli przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, że rozmawiają o niej tylko dresiarze o złej reputacji lub ludzie którzy mają tendencję do mówienia bardzo dużo, bez sensu i częscie używają słowa na k.. ;) . Po kilku dniach wszelki ślad o marce zanika, rozmowy cichną nikt sie tym więcej nie interesuje. Czy uważasz taką markę za wartościową i zaufaną, a produkt godny uwagi? Pewnie nie. Więc dlaczego, wiele produktów czy firm tak właśnie promuje się we współczesnym internecie!?

Wyniki wyszukiwania Google są pewnego rodzaju współzawodnictwem, w którym strony internetowe  ścigają z innymi stronami za pomocą odnośników (backlinków). Na podstawie wartości takich linków  oraz ich tematyki z ktorej sie  odnoszą, autorytet domeny itp, Google kalkuluje wartość tych stron pasujących do zapytań użytkownika i układa je w ranking, w rezultatach (SERPach) widzimy wyniki wyszukiwania. Ten uproszczony model działania znany jest (nie) wszystkim pozycjonerom. Zachodzi więc pytanie: Dlaczego tal  wielu pozycjonerów wierzy, że Google który dysponując potężnym zapleczem serwerowo-obliczeniowym oraz światowej sławy specjalistami w swojej dziedzinie, nie jest w stanie skutecznie wykryć nienaturalnego linkowania?

pozycjonowanie w google

pozycjonowanie w google

Praktyki, które dawno przeszły do lamusa SEO

Ostatnie, aktualizacje algorytmu Google zmusiły wielu  do zweryfikowania swoich metod pozycjonowania (tudzież głębszej refleksji i analiz) i zmotywowała do tworzenia nowych strategii. Google zaczęło zwracać  uwagę na naturalność odnośników  prowadzących do strony sprzedażowej (backlinków). Zastanówmy sie zatem nad tym, co zostało napisane na początku tego artykułu. Czym różni się przedstawiona wizja od bardzo często powtarzanej starej strategii pozycjonowania strony za pomocą wielu linków, zdobytych w bardzo krótkim czasie, które to pochodzą ze stron o niskiej wartości?

Giełdy odnośników, systemy wymiany czyli legendarne SWLe, automaty linkujące  – te wszystkie narzędzia oraz metody łatwego zdobywania linków, które przynosiły wymierne efekty kilka lat temu, dziś sa nieskuteczne a mogą nawet bardzo zaszkodzić… i na pewno zaszkodzą komuś kto się tym posługuje nieumiejętnie. Filtr albo ban na stronę murowany. Nie musi to oznaczać ze trzeba rezygnować z takich metod. Trzeba natomiast powiedzieć sobie otwarcie: koniec z  drogą na skróty. Teraz do linkowania, bardziej niż sprytne oprogramowanie, należy zaangażować swoje kompetencje i wdrażać długoterminowe strategie które składają sie z wielu warstw i które doprowadza nas do sukcesu i wymiernych korzyści.

 

Droga do sukcesu nie jest drogą na skróty

Zastanówmy się , jak mogłaby wyglądać Twoja droga do sukcesu w internecie. Załóżmy, że jesteś rzemieślnikiem np w Warszawie, który właśnie uruchomił  swoja pierwsza witrynę internetową która reklamują Twoje usługi i produkty. Mógłbyś poinformować o tym swoich klientów przez reklamę w lokalnej prasie albo roznoszenie ulotek tudzież reklamę w lokalnych mediach… lub korzystając z lokalnego forum internetowego lub mediów społecznościowych. W ten sposób zdobyłeś pierwsze linki do swojej strony.

Media społecznościowe sa dobrym miejscem do dystrybucji informacji również do umieszczania linków i reklam do swoich produktów. Znajdź więc lokalne strony lub grupy tematyczne na fejsie jest ich masa. Warto opublikować w tych miejscach ciekawe zdjęcia swojego zakładu lub napisać interesującą historię jego powstania, lub opisać czym sie konkretnie zajmujesz np w sposób żartobliwy frywolny, albo sypać anegdotami opowiadać zabawne historie, ludzie lubię sie na facebooku relaksować, nie tylko przychodzą tam by pracować czy bezmyślnie oglądać reklamy. Reklamować sie z głową to połowa sukcesu a reklamować tak by czytelnik nie rozpoznał ze to reklama, to mistrzostwo:) ale na wszytko trzeba czasu i nabywania odpowiednich kompetencji. Dziś nie wystarczy sypnąć linkiem napisami ze mam dobry produkt bo nikt na to nie zwrócić uwagi w natłoku informacji jakimi jesteśmy dziś zasypywanie. Kluczem do sukcesu jest uwaga a metod na zwrócenie czyjeś uwagi jest cały arsenał.. ale dziś nie o tym;)

pozycjonowanie seo na europe

Jak możesz sobie jeszcze pomóc?

Jeśli dysponujesz budżetem na reklamy możesz zainwestować w banery na lokalnych portalach tematycznych lub forach. Możesz również poświęcać czas np 2 godziny dziennie na katalogowanie swojego zakładu w dużych katalogach branżowych. Możesz również takie katalogowanie zlecić. Natomiast trzeba zwracać uwagę by nie katalogować na katalogach niskiej jakości tylko na dużych stronach jak panorama firm firmy.net itd.

Jeśli masz większy budżet i szkoda ci własnego czasu na zabawy z reklamą, możesz całość zlecić ludziom którzy sie tym zajmują zawodowo i obsłużą cie kompleksowo oraz dostosują możliwości do twojego budżetu.

 

————————————————————————————————

 

Zapraszamy również do korzystania z naszej pomocy przy reklamie i pozycjonowaniu również na rynki Europyreklama na europe