Trójwymiarowy telewizor? Okulary 3D zagrożeniem? Tylko na trzeźwo!

Dziś pojadę serią z tematem 3D.

Wiec jest śmiesznie i po nowemu ale czy to nam nie zaszkodzi? Poszukałem kilka ciekawych artykułów na ten temat które ku waszej uciesze , bez skrupułów tu zacytuję

Art numero uno:

Trójwymiarowy telewizor?

Środowy wieczór, szaliki w barwach ulubionego klubu przygotowane, paluszki i chipsy na stole. I piwo. Oto obraz kibica piłki nożnej przed transmisją meczu Ligi Mistrzów. Ale jeśli chcecie obejrzeć takie spotkanie w najnowszym, trójwymiarowym telewizorze, to zapomnijcie o piwie.

W instrukcji obsługi jest wyraźnie napisane, że takie odbiorniki nie są przeznaczone dla osób pod wpływem alkoholu. „Powodem są okulary migawkowe, które trzeba zakładać, by obraz można było oglądać w trójwymiarze” ? mówi Grzegorz Stanisz z Samsung Electronics Polska.

Przesłaniają one raz prawe, raz lewe oko. Dzięki temu można odbierać naprzemiennie wyświetlany obraz. Nie jest to sytuacja komfortowa dla błędnika.

„Chodzenie z takimi okularami grozi potknięciem. W przypadku osób pod wpływem alkoholu to zagrożenie jest większe” ? tłumaczy Stanisz.

Telewizorów 3D powinny unikać też dzieci w wieku poniżej sześciu lat, bo okulary migawkowe mają fatalny wpływ na rozwój dopiero kształtującego się oka. Z powodu nieszczęsnych okularów fascynujących efektów technologii 3D techniki nie zauważą również astygmatycy, którzy mają zaburzone równoczesne widzenie na oboje oczu. Będą widzieli zwykły płaski obraz.

źródło: http://nauka.dziennik.pl/

Okulary 3D zagrożeniem?

W dniu wczorajszym:

Agencja prasowa Reuters poinformowała, iż Włoskie Ministerstwo Zdrowia skonfiskowało wiele okularów 3D, które dotychczas wykorzystywano w tamtejszych kinach. Powód? Według przedstawicieli resortu mogą one być zagrożeniem dla zdrowia i życia wszystkich, którzy ?nadmiernie? często korzystają z nich.

W specjalnym oświadczeniu Włoskie Ministerstwo Zdrowia oświadczyło, iż problemy zdrowotne mogą mieć również związek z faktem, iż okulary 3D są bardzo rzadko (a często wcale) czyszczone. To może zaś powodować problemy z późniejszym widzeniem. Cóż ciekawi mnie, kiedy w Polsce dojdzie do podobnej akcji ministerstwa. Przecież i u nas w kinach na okularach 3D można spotkać ślady palców oraz niezłe zabrudzenie.

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka odnośnie filmów 3D. Otóż w przyszłym miesiącu ruszą zdjęcia do pierwszego europejskiego filmu, który w całości zostanie nakręcony w technologii 3D. Będzie to koprodukcja Kanadyjsko- włoska. Horror Hidden ma pojawić się w kinach na początku 2011 roku.

tak wiec jak widać wszytko dla ludzi ale rozsądnie i z umiarem.
Ja osobiście nie biegam za tą technologia , poczekam aż dojrzeje (ja albo ona)

pozdrawiam:)

BO