Szkolenia.tv nie radzi sobie. Czyli Janusze biznesu

Miałem dziś wątpliwą przyjemność uczestniczyć w webinarze zorganizowanym przez dwóch trenerów rozwoju osobistego. W związku z tym iz nie jest to związane bezpośrednio z treścią webinaru ani trenerami, tylko samą platforma stremingową  szkolenia.tv gdzie ten webinar miał miejsce, nie będę wymieniał ich nazwisk, nie chce bowiem im robić im złego PR bo robią dobra robotę i ich prace szanuje, w przeciwieństwie do szkolenia.tv.

Webinar od razu zaczął się od tragicznej jakości audio która była za cicha i trzeszczała. Normalka, każdemu sie może zdarzyć. Panowie przeprosili o cierpliwość i zakomunikowali ze zaraz wrócą… po 5 minutach stream się rozpoczął i kontynuowali „po naprawie” , rezultatem tej naprawy była zmiana kanałów czyli jeden pan z lewej mówił do prawego głośnika i odwrotnie. Nic to, mowie sobie to detal acz komentarze (które potem również zniknęły) na platformie szkolania.tv sie pojawiły od innych uczestników…  webinar trwa nadal, po 10 minutach jeden z mikrofonów zaczął znów szwankować i i był dwa razy głośniejszy od drugiego rozmówcy, po czym cichł i tak w kółko, znów nie do zniesienia, tym bardziej ze  głos miałem kolumnach , wiec musiałem ciągle regulować głos (godzina prawie 21) , w 20 minucie głos zanikł całkowicie i Panowie gadali sobie do przysłowiowej ściany. Wytrzymałem jeszcze ze 3-4 minuty licząc na szybka reakcje szkolenia.tv niestety reakcji zero. Tak wiec zrezygnowałem całkowicie w uczestniczeniu w tak źle realizowanym programie, swój czas bowiem szanuje. Na koniec postanowiłem zostawić komentarz pod webinarem w systemie disqus taki o to komentarz pod ich webinarem na platformie szkolenia.tv:

Bardzo mi przykro Panowie ale tego sie nie da oglądać.. raz głośno raz cicho. a teraz znów nie ma nic… szkoda bardzo.

Ten komentarz został natychmiast skasowany, wróciłem bowiem za godzinę zobaczyć czy ten webinar jeszcze trwa, zobaczyłem ze komentarza nie ma, to napisałem jeszcze jeden:

Napisałem wam o problemach technicznych z dźwiękiem i moderujcie takie komentarze je usuwając, tak wam ciężko jest się przyznać do tego ze coś się spieprzyło? Dla mnie to brak szacunku dla słuchacza czy widza, kompletnie tego nie rozumiem. Nic to.

Oczywiście ten komentarz został również usunięty a moje konto na tej platformie szkolenia.tv zbanowane! Tak przecież im pocisnąłem takie petardy, tak nabluzgałem tak „hejtowałem” ze ban murowany za takie chamstwo.  Natomiast (co mnie wcale nie dziwi) zostały tylko i wyłącznie komentarze z podziękowaniami, ahami, ohami, peanami na temat webinaru i wszelkich pochwał pod niebiosa, że jakiż to wartościowy i zacny webinar, słowem morda w kubeł i afirmujmy… co w tym środowisku jest co raz częściej spotykane,niestety… ale ja nie o tym. Zero przeprosin za problemy techniczne, zero przyznania się do tego że spieprzyli temat od strony technicznej. Zero poszanowania do czyjegoś czasu… w końcu ludzie poświęcają  czas by taki program obejrzeć w godnych warunkach i chcą być traktowani jak klienci a nie bydło które się zlazło „bo za darmo” a tu standard: morda w kubeł i ban, bo śmiałeś kwestionować jakość.

Kompletny brak szacunku dla klienta. Tak, klienta! bo każdy „darmowy” webinar ma tylko i wyłącznie jeden cel: sprzedaż! Tak samo jak cała ta beznadziejna platforma. Marginalny cel takich webinarów to budowanie wizerunku lub jego wzmacnianie. Teraz zgadnijcie czy ja skorzystam z produktu sprzedawanego w takich warunkach i traktujący tak swojego potencjalnego klienta? Na wizerunek akurat tych ludzi to nie wpłynie (u mnie) bo wiem że to nie ich wina, że działania szkolenia.tv jest po za ich „jurysdykcją” ale sa przecież inni użytkownicy ( tam było wiele komentarzy które zostały pokasowane, bo były niewygodne) którzy takiej wiedzy nie mają i będą postrzegać taki produkt przez pryzmat takiej nieudolnej platformy… nic to w sumie nie moja sprawa, może sa z ich usług zadowalani. Ja natomiast bym nie chciał, by ci ludzi mnie obsługiwali, bo i od strony technicznej sobie nie radzą, no i  pojęcia bladego o komunikacji z klientami nie posiadają. Po za tym „platforma” to blog na WP, stream za pomocą YT, linki do video z vimeo, tak ze tego;)

Tak sobie myślę że sytuacja z mojej perspektywy kompletnie nie do zaakceptowania, no bo nie dość ze platforma stricte edukacyjna o charakterze powiedzmy  szeroko pojętego rozwoju osobistego, to takim zachowaniem pokazująca że z tym rozwojem nic wspólnego nie ma i nie chcą mieć, no może po za czerpaniem zysków… no ale co ja tam wiem jak ja konie pod kinem, czy cinkciarzy pod pewexem pamiętam, w sumie to tez był marketing i jak patrze na poziom szkolenia.tv to czuje się jak bym wsiadł w wehikuł czasu.

Jak widać Janusze Biznesu występują również  w środowisku rozwoju osobistego… i takich przykładów jest sporo… ale o tym innym razem.