Second Life Enterprise: wirtualne światy dla klientów biznesowych

Firma Linden Labs, twórca wirtualnego świata Second Life wprowadziła nową usługę ? korporacyjną przestrzeń, która ma być odpowiedzią na rosnące zainteresowanie firm nowoczesnymi formami współpracy w Sieci.

Second Life Enterprise jest chronione przez resztą świata przez wydajną zaporę sieciową W ten sposób klienci otrzymują kolejny poziom zabezpieczenia, który ma uchronić cenne korporacyjne dane przed przeciekami i pozwolić biznesowym użytkownikom na potajemne narady z dala od ciekawskich.

Wirtualne światy dla biznesu mogą być instalowane na własnych serwerach zainteresowanych firm (lub w wynajmowanym centrum danych). Pozwalają one na pomieszczenie maksymalnie 800 awatarów w jednym regionie i jednoczesne uruchomienie do ośmiu takich regionów.

Second Life to nie tylko zabawa: wirtualne światy znajdują zastosowanie m.in. w
Northrop Grumman, British Petroleum, IBM, Dell czy Cisco.

Biznesowe Second Life radzi sobie z obsługą protokołu LDAP. Ułatwia to tworzenie i weryfikowanie kont. Dodatkowo administratorzy gry uruchomią sklep z aplikacjami, w którym firmy zakupią gotowe elementy wirtualnych światów. Będą one potem integrowane ze środowiskiem w korporacji. Usługa ruszy w pierwszym kwartale 2010 roku.

Biznesowe Second Life ma przenieść współpracę online na zupełnie nowy poziom. Pracownicy mogą spotykać się w wirtualnych salach konferencyjnych, brać udział w zdalnych szkoleniach, a nawet organizować w wolnym czasie imprezy integracyjne obejmujące zasięgiem filie oddalone od siebie o setki kilometrów.

Źródło: ReadWriteWeb.com, work.secondlife.com