Monitorowanie stron internetowych

Prawdopodobnie posiadasz juz swoją stronę internetową i pewnie zdarzyło Ci się kiedyś wejść na stronę, która była akurat niedostępna.  Być może nie mogłeś sie zalogować na niej lub ja odczytać. Jet wiele czynników, które mogą skutecznie zniechęcić użytkownika od korzystania z danego serwisu internetowego. Jak można temu zaradzić?

Większość osób nie wie  jak często ich strona internetowa  jest niedostępna dla internauty. W przypadku sklepów internetowych czy stron usługowych, wielu potencjalnych klientów wybierze wówczas konkurencyjną ofertę, dziś decyzje o zmianie sklepu w internecie podejmuje sie w ciągu kilku sekund. Strona internetowa jest postrzegana jako wizytówka porównywalna np do realnego sklepu który jest zamknięty pomimo iz na drzwiach wisi napis otwarte ? warto więc zadbać o dostępność witryny pomimo ze nie jest ona witryna sklepową ;)

Ręczne sprawdzanie czy wszystko działa jest wysoce nieefektywne a wielu wypadkach wręcz nie możliwe Prawdopodobieństwo wykrycia błędu przez pojedynczą osobę jest małe. Zazwyczaj kończy się to na przeoczeniem awarii, którą niestety zauważy dopiero odbiorca końcowy czyli np Twój potencjalny klient.

monitorowanie fseo

Na szczęście można skorzystać z dostępnego narzędzia, które automatycznie monitoruje stronę i powiadamia, gdy są z nią jakieś problemy nazywa sie pingdom. Monitoring stron internetowych w dzisiejszych czasach, gdzie Internet jest największym medium, może okazać się niezastąpiony. Taki zewnętrzny automatyczny program informuje najczęściej przy wykorzystaniu wiadomości  email, więc dowiesz się o problemie jako pierwszy. Dołączony raport pozwoli zweryfikować Twoj hosting

Wyniki testów strony internetowej, są zapisywane i możliwe jest ich sprawdzenie w dowolnym momencie.Na koniec miesiąca otrzymujesz raport przez jaki czas strona była dostępna i czy przy długich przerwach nie czas na zmianę operatora który obsługuje Twoja stronę internetową.