Microsoft prawdopodobnie wykupi twórcę Second Life firme Linden Lab

Według niepotwierdzonych informacji, Microsoft zamierza kupić Linden Lab, twórcę wirtualnego świata Second Life.


Jak dotąd niepotwierdzona wiadomość na temat zakupu pojawiła się na Twitterze. Została opublikowana przez jednego z członków społeczności Second Life związanego z uniwersytetem Woodbury. Uczelnia znana jest z kontaktów ze środowiskiem twórców gier komputerowych. Także według źródeł, na które powołuje się serwis TechEYE, Microsoft ma po cichu prowadzić rozmowy z firmą Linden Lab nad jej zakupem. Nie wiadomo, ile miałby kosztować nowy nabytek. Twórca Second Life w czerwcu ogłosił restrukturyzację firmy i zwolnienie około 30% pracowników.

Uruchomiona w 2003 roku gra Second Life oferująca dostęp do wirtualnego świata miała stać się rewolucją w Sieci. Obecnie posiada około 18 mln zarejestrowanych użytkowników, przy czym liczba czynnych graczy jest dużo mniejsza. Microsoft mógłby wykorzystać doświadczenie Linden Lab do tworzenia kolejnych gier. Firma niedawno powołała do życia studio MGS Mobile Gaming. Będą tam przygotowywane gry na potrzeby Windows Phone 7, współpracujące z Xboksem. Z kolei w ramach Microsoft Game Studios swoją premierę miała ostatnio gra Halo: Reach, której poprzednie wydania cieszyły się dużą popularnością.

Ps: Mam nadzieje iż spece od marketingu Microsoftu ożywia nieco tą wspaniała aplikacje.

 • Nie wiem czy stety czy nie ale jest to jedynie plotka. Autorka wpisu na Twitterze to pracownica uniwersytetu, ktory ma na pieńku z Linden Lab od czasu, gdy ich siedzibę usunięto z Second Life. Trudno uważać ją wiec za wiarygodną. "Mały ptaszek" też nie wzbudza zaufania.

  Linden Lab ani nie potwierdziło, ani nie zaprzeczyło tej informacji.

  • Jacku:)

   Skoro nie zaprzeczają ni nie potwierdzają , więc coś w tym musi być.

   Ja naprawdę tęsknie za czasami gdy Second Life świecił triumfy nie tylko w Polskim internetowym światku ale na całym świecie.

   Jeśli to ma być droga do drugiej tury i do wielkiego kombaku SL:) to proszę bardzo , ja nie mam nic przeciwko wręcz przeciwnie posiedzę tam z cala przyjemnością:)

   pozdrawiam serdecznie

   Bodeha Zapedzki