Jak w 6 krokach wygląda projektowanie strony WWW

Wykonujemy 6 podstawowych kroków alby utworzyć naszą stronę internetową, powinniśmy wyobrazić sobie że budowanie witryn jest jak budowanie domu, trzeba robić to etapami i najlepiej rozpocząć od fundamentów, spróbuje w skrócie wam to opisać.

Krok 1 spójrz oczami klienta

Twój dobry pomysł to połowa sukcesu, musisz jeszcze potrafić go przedstawić tak aby odbiorcy którzy będą czytać twoje strony wiedzieli dokładnie wszystko co chcesz im przedstawić. Dlatego warto zadać sobie kilka pytań przed rozpoczęciem tworzenia takich jak : Dlaczego ktoś miałby wejść na naszą stronę a nie na konkurencyjną, czy są na niej zawarte informacje które przyciągną uwagę i będą potrzebne, czy strona jest czytelna i zrozumiała i oczywiście czy czytelnik będzie chciał na nią powrócić lub komuś ją polecić.

Krok2. Kompozycja strony.

By nasza strona www była dobrze i schludnie zaprojektowana musimy umieścić na niej różnego rodzaju treści z określonego tematu. To treść strony determinuje jej wygląd i popularność wśród internautów a nie jak si eprzyjelo skryptowe wodotryski czy efekciarskie flashe. Na naszej stronie możemy umieścić, teksty, fotografie, mapy interaktywne, materiały graficzne,  formularze, pliki wideo, audio oraz pliki do pobrania.

Krok3. Użyteczność.

Nasze treści muszą być odpowiednio uporządkowane by wszystkie najistotniejsze rzeczy były widoczne na pierwszy rzut oka. Bardzo ważne jest również odpowiednie nazewnictwo w menu by wszystko można było łatwo odnaleźć. Musimy stworzyć drzewo informacji względem wartości danej tematyki , od najważniejszych do tych mało istotnych. Przejrzystość informacji i ich użyteczność to sprawa kluczowa.

Krok4. Szablon treści.

Szablon witryny jest przeniesieniem drzewa treści (krok 3) na konkretne elementy strony internetowej. W zależności od priorytetu poszczególnych elementów muszą one w szablonie zajmować odpowiednią przestrzeń. Niektóre obszary szablonu będą elastyczne, by pomieścić nowe treści, a inne obszary będą miały stałe rozmiary.

Krok5. Grafika i Web design.

Nasza strona powinna posiadać dobrze dobrane kolory, zdjęcia, ikony, fonty itp. Wszystko musi być dobrane z kierunkiem designu który wybraliśmy na początku. maksymalnie 3-4 kolory. Choć nowe trendy ida w kierunku monochromatów lub dwóch kolorów. Na stronie powinniśmy mieć wybranych od dwóch do trzech kolorów głównych, które będą kolorami menu, nagłówków, linków w tekście itp.

Krok6. Publikacja i Start.

Gotowy projekt jest dzielony na mniejsze elementy, tak by każda ikona czy baner był osobnym plikiem graficznym. Pliki te są następnie układane w funkcjonalną stronę internetową . Teksty tymczasowe zastępowane zostają docelowymi informacjami, które mają znaleźć się na stronie.

W systemach CMS treści nanoszone sa z poziomu przeglądarki.

Potrzebujesz strony www? zapraszamy www.departament.org