Jak stworzyć profesjonalny blog aby budować markę eksperta

Blog czasami jest kojarzony z internetowym pamiętnikiem nastolatki opisującej swoje problemy życiowe, oraz zakup nowego ajfona. Jednak w ostatnich latach na światło dzienne wyszły profesjonalne blogi prowadzone w celach biznesowych, marketingowych oraz jak najbardziej zarobkowych. Jak stworzyć profesjonalny blog aby budować markę eksperta w danej dziedzinie?

Podstawowym krokiem jest wykup własnej domeny, jeżeli chcemy prowadzić sklep internetowy, promować swoje usługi, firmę lub kreować swoja własną markę tzw.  personal branding nie możemy uciekać się do darmowych rozwiązań. typu blogger czy darmowa wersje wordpressa. Darmowe domeny dodają do standardowego adresu swoją domenę główna czyli przykładowo dla domeny twojafirma.pl, domena darmowa będzie wyglądać np: firma.strefa.pl  albo twojafrima.wordpress.com itd co skreśla ją podczas oceny wizerunkowej danego sklepu czy też witryny. Krotko mówiąc nikt nie potraktuje takiej firmy poważnie. Dodatkowo darmowa domena jest po prostu trudniejsza do zapamiętania, wielu marketerów w Polsce twierdzi że domena jest prosta kiedy można ją bez problemu podać przez telefon i zapamiętać za pierwszym razem bez literowania np.

Kolejnym krokiem jest ciekawy szablon strony internetowej / bloga [oba można postawić na wordpressie, dość popularnym systemie CMS w Polsce]. Ponieważ szablony są w dużej mierze przygotowywane w języku angielskim musisz koniecznie dowiedzieć się jak przetłumaczyć szablon wordpress. Wiele osób zapomina o tym że pomimo tego iż angielski jest podstawowym językiem obcym w komunikacji to mimo wszystko nie każdy go zna ,a niektóre elementy strony mogą być przeszkodą nie do przejścia. Na blogu bardzo ważna jest też nawigacja, powinniśmy zawrzeć takie opcje jak „podobne wpisy” lub kategorie. Blog który jest posegregowany na kategorie jest po prostu o wiele bardziej czytelny.

Ostatnim najważniejszym punktem jest oczywiście treść, tutaj w zależności od tematyki bloga musimy publikować nowe, unikalne wpisy w miarę często po to aby budować w okół bloga społeczność fanów, czytelników. Oczywiście nie każda tematyka wymaga ciągłych aktualizacji ale są nisze typu giełdy walut, które muszą być aktualizowane nawet kilka razy dziennie.Google bardzo lubi blogi często aktualizowane jednak bardzo ważne jest to aby były to unikalne treści i by nieco odstawała na tle konkurencji.. Dodatkowym plusem będzie na pewno duża liczba komentarzy, które stają sie tzw dowodem społecznym traktującym dany blog jako popularny i poczytny. Warto również zainstalować licznik wejść ktory nie jest tylko informacja dla autora bloga ale tez dla czytelnika i świadczy on również o jego popularności.

Podsumowując aby posiadać profesjonalny blog na wordpressie musimy zastosować kilka najważniejszych zasad a następnie być konsekwentnym  w swoim działaniu. Blog jest w tej chwili najpopularniejszym sposobem publikacji treści, jednak mimo wszystko na jego promocję musimy poświęcić kilka bądź kilkanaście miesięcy. To po jakim czasie nasz blog stanie sie bestsellerem czy poczytnym pamiętnikiem nastolatki;) zależy tylko od nas, jeżeli będziemy go często aktualizować i reklamować można ten czas znacznie przyśpieszyć.

Pamiętajmy żeby zapełniać blog cenną treścią, wtedy autorzy innych blogów chętnie będą do nas linkować co bezpośrednio pomoże nam w promocji naszego profesjonalnego bloga.

Jeśli nie jesteś w stanie zrealizować profesjonalnego bloga samodzielnie, możemy ci w tym temacie pomóc. Zapraszamy na www.departament.org gdzie zajdziesz potrzebne informacje.