Jak pisać skuteczne teksty na potrzeby SEO?

Marketing internetowy stał sie codziennością. Większość firm, które posiadają swoje strony internetowe, decyduje się na formę promocji w sieci. W wielu przypadkach na sam początek wybierane jest technologia SEO, czyli pozycjonowanie i optymalizacja strony internetowej. Zarówno pozycjonowanie, jak i optymalizacja oparte są na skutecznym i umiejętnym doborze słów, gdzie tym tematem  zajmuje się copywriter. Do jego zadań należy tworzenie treści na strony internetowej, artykułów o produktach, opisów stron, katalogi , zaplecza seo itd Dodatkowo przygotowuje on presell pages, czyli inaczej nazywane popularne precle.

Celem SEO jest polepszenie widoczności strony poprzez podniesienie jej pozycji w wyszukiwarkach internetowych, a te duży nacisk kładą na treść i spójność pozycjonowanych fraz oraz treści które sa zamieszczone na stronie docelowej. Dlatego tak ważny jest skuteczny copywriting, aby móc osiągnąć najlepsze rezultaty.

Na co powinno się zwracać dużą uwagę?

Ważna treść, oraz inne elementy

SEO copywriting jest generalnie czymś innym niż zwykłe pisanie tekstów. Rożni sie dimaetralnie od tekstow na foldery reklamowych, artykułów sponsorowane czy treści pisane pod kątem ofertowym, marketingowym (neuroteksty). Tutaj także, jak najbardziej, natomiast większy nacisk kładzie  się na treść słow kluczowych,  trzeba też wplątać w nią umiejętnie frazy, które odpowiedzialne są za wyszukanie treści przez roboty wyszukiwarek i w konsekwencji wpływają one na lepszą promocję strony w sieci. Słowa kluczowe należy umieszczać umiejętnie w tytułach, nagłówkach, w treści. Sztuka polega na tym by zachować strukturę oraz sens.
Pamiętaj o tym, że to tytuł przyciąga czytelnika, ale też jest ważny z punktu widzenia wyszukiwarki. To właśnie on powinien zachęcać do przeczytania tekstu. Również ważne jest, żeby samo rozplanowanie tekstu na stronie było przemyślane ? mile widziane są wspomniane już rozparcelowanie tekstu na akapity, opatrzenie ich nagłówkami, wypunktowania, podkreślenia w tekście co ważniejszych informacji.

Pamiętaj o synonimach

Duże znaczenie ma również to, aby sam tekst był różnorodny pod względem zastosowanych słów. Dobrze jest wykorzystywać różnego rodzaju synonimy, odmieniać słowa kluczowe, aby był on bardziej nimi nasycony.
Zatem pisanie tekstu na potrzebt SEO różni się pod wieloma względami od zwykłego copywritingu, jednak różnice nie są aż tak duże.

 

Pozycjonowanie , copywriting 0 zapraszamy www.departament.org