Inspirujące filmy, które wyprowadzą Cię z kryzysu – The Opus

Wieczorny wiatr wiał od morza. Mały chłopiec wychylał się przez barierkę na statku, aby obserwować uciekające fale. Jego wzrok wędrował po zamglonym horyzoncie. Gdzieś tam zostawił wszystko, co znał, a teraz płynie w nieznane.

Wilgotny wiatr pachniał intensywnie. Chłopak wziął głęboki wdech, gdy nagle z oddali dobiegła go niezwykła melodia? Wstrzymał oddech, aby uchwycić jeszcze klika taktów. Odwrócił się gwałtownie i pobiegł w stronę dźwięków.

Płynąca melodia prowadziła go coraz bliżej i bliżej. Raz mocna i gwałtowna, raz uwodząco łagodna i delikatna. Jeszcze tylko kilka stopni. Chłopiec biegł ku muzyce najszybciej jak potrafił. Gdy wypadł zza rogu, gwałtownie zahamował. Wtedy pierwszy raz zobaczył skrzypce.

violin 4  inspirujące filmy, które wyprowadzą Cię z kryzysu cz.4 Mężczyna odłożył instrument i widząc fascynację w oczach chłopca, zapytał: ?Myślisz, że możesz być w tym najlepszy na świecie??. Chłopak skinął głową. Skrzypek wyciągnął mały zeszyt i polecił mu napisać: ?Jestem najlepszym skrzypkiem w całej historii muzyki.? Kazał czytać to zdanie codziennie i wyobrażać sobie, że tak jest. Powiedział mu także coś jeszcze.

Chłopiec odwrócił się i odszedł uradowany. Dla niego świat się zmienił. Gdy wysiadał ze statku w Nowym Jorku, wiedział jaki jest jego cel. Miał wtedy 7 lat.

Tak rozpoczęło się DZIEŁO jego życia.

?The Opus? to bliźniacza wersja słynnego już na całym świecie The Secret. Niektórzy nazywają go kontynuacją ?Sekretu?, gdyż osoby występujące w filmie oraz sposób realizacji częściowo pokrywają się z filmem Rhondy Byrne.

?The Opus? to nie tylko fascynująca historia słynnego wirtuoza Vincenzo Vivaldiego, lecz przede wszystkim recepta na to, jak odnieść sukces i przejść od wizji do realizacji marzeń.

?Każdy z nas jest instrumentem i tworzy swoją własną symfonię, dzięki temu, co robi ze swoim życiem? ? mówi Douglas Vermeeren ? 34 letni reżyser, który na potrzeby filmu przeprowadził wywiady z 400 najwybitniejszymi ludźmi sukcesu z całego świata.

Film niezwykle inspiruje i ma mocne przesłanie. Każda z przedstawianych osób, mówi do Ciebie wprost i nie wprost: ?Uczyń ze swojego życia prawdziwe dzieło! Możesz to zrobić, bo masz w sobie ukryty, niezwykły potencjał. Odkryj go i znajdź wizję, za którą podążysz. Zaplanuj drogę do celu krok po kroku i zacznij realizować swoje marzenia teraz!?

Przedstawieni w filmie przedsiębiorcy, autorzy, mentorzy, sławni mówcy, milionerzy ? każdy z nich opowiada własną historię sukcesu i poświadcza swoim życiem każde słowo.

Ktoś kiedyś powiedział, że mentor to osoba, która wierzy w Ciebie bardziej niż Ty sam. Jack Canfield (autor słynnej serii książek ?Balsam dla Duszy?), Joe Vitale (twórca hipnotycznego marketingu i pisania), Frank MaGuire (współzałożyciel Fedex) i wielu innych mentorów napełni Cię energią i motywacją, aż po same brzegi. Po raz kolejny wielcy tego świata przypominają, że aby odnieść sukces w życiu, musisz najpierw wiedzieć, czego pragniesz.

Wszystko zaczyna się od WIZJI.

Gdy Vincenzo jako mały chłopak zszedł na ląd po długiej podróży, wiedział, że zostanie najwybitniejszym skrzypkiem w historii. Po prostu czuł to całym sobą. Codziennie rano stawał na stołku i udając, że gra na skrzypcach, wygrywał w wyobraźni najwspanialsze koncerty. Później kłaniał się elegancko mając w uszach burzę oklasków. Mimo, że nie miał jeszcze skrzypiec, czuł się jak mistrz. Miał wizję?

Określanie wizji to szukanie tego, co kochasz robić, co napełnia Cię energią i spełnieniem. Aby to znaleźć szukaj wewnątrz siebie. Dokładnie przyjrzyj się wartościom, które są dla Ciebie najważniejsze. Wizję odczuwa się sercem, nie rozumem. Tylko to, co kochasz i porusza Cię do kości ma szansę na realizację. Odrzuć wszelkie ?powinienem? i ?muszę?, które mogłyby Cię ograniczać. Uwierz w siebie i zadawaj sobie pytanie: ?Co jest dla mnie sukcesem??

Gdy podejmiesz decyzję, PLANUJ i DZIAŁAJ!

Pewnego dnia przechodząc ulicą nasz mały mistrz zobaczył na wystawie sklepowej skrzypce. Jego ciało przeszył dreszcz podniecenia i wiedział, że jego największe marzenie zaczyna się spełniać. Matka kupiła mu wymarzony instrument i jeszcze tego samego dnia spod palców Vincenzo popłynęły dźwięki. Nie były to jednak przyjemne tony?

Jak mówią, najtrudniej jest zacząć. Pamiętaj, że ludzie sukcesu nie są perfekcjonistami. Nie czekają na idealny moment, na zgromadzenie wszystkich zasobów i kompletnej wiedzy. Najwięksi tego świata improwizują wiedząc, że wiedza, ludzie, zasoby pojawią się na ich drodze, gdy będą konsekwentnie działać. Skoncentruj się na tym, co już teraz możesz zrobić i po prostu zrób to!

Otaczaj się ludźmi, którzy wierzą w to, co robisz. Często nie będzie to Twoja rodzina, przyjaciele czy współpracownicy. Szukaj wsparcia wśród ludzi, którzy osiągnęli to, co Ty chcesz osiągnąć. Ucz się od innych i bierz od nich to, co jest dla Ciebie dobre.

Cokolwiek się dzieje, IDŹ NAPRZÓD!

Lata mijały, a Vincenzo z małego chłopca zmienił się w młodzieńca. Jedyne co się nie zmieniło to pasja i wiara w to, że będzie grał jak mistrz. Chłopak pracował fizycznie, aby zapłacić za lekcje skrzypiec. Z czasem jęczenie strun zamieniło się w ulotne dźwięki. Był coraz lepszy, choć wiele brakowało mu do doskonałości. Jego serce przepełniała radość oraz wdzięczność. Nagle pewnego dnia obudził się i otaczała go ciemność? Vincenzo stracił wzrok na zawsze.

Kiedy uczysz się czegoś nowego, na Twojej drodze mogą pojawić się przeszkody. To całkiem naturalne. Tego wymaga nauka i rozwój. Mógłbyś nazwać je porażką i przez to odebrać sobie energię. Możesz jednakże zrozumieć i przyjąć, że to wydarzenie, które wydaje się trudne, w konsekwencji Ci służy. Dzięki niemu uczysz się i rozwijasz, nieustannie stając się lepszym z dnia na dzień. Ważne, abyś zachował spokój i zastanowił się, co jest w tym dobrego. Wtedy wszystko zmieni oblicze.

Vincenzo, gdy odkrył, że nigdy już nie będzie widział, postanowił sprzedać skrzypce. W jego mniemaniu nie mógł się już uczyć. Nie widział przecież nut, nie mógł ich odczytać. Sklepikarz, któremu Vincenzo zamierzał odsprzedać skrzypce poprosił go o ostatni utwór. Kiedy Vincenzo grał, muzyka popłynęła z głębi jego serca i duszy. Czegoś takiego nigdy wcześniej nie odczuł. Zabrał skrzypce i postanowił, że zawsze już będzie wierny swojej pasji.

Twoje DZIEŁO to nie tylko to, co robisz, lecz co pozostawiasz po sobie dla innych!

Różnica między ?Sekretem? a ?The Opus? leży właśnie w tym powyższym zdaniu. Sekret pokazuje jak dzięki prawu przyciągania możesz osiągnąć to, czego pragniesz. ?The Opus? mocno akcentuje, że nie jest ważne co masz, lecz ile dajesz z siebie innym.

Dzielenie się wiedzą, narzędziami, miłością, pozytywnymi emocjami i nastawieniem jest najważniejszym zadaniem każdego z nas. Tylko tak dzieło Twojego życia może stać się wielkie.

autor: Kasia Szafranowska – Synergia Blog

źródło: http://blog.synergia.org.pl/inspirujace-filmy-na-kryzys-cz-4/