G2A opinia czyli nie polecam!

G2A opinia czyli nie polecam!

Ostatnio znalazłem firmę G2A com – goldmine która zajmuje sie pośrednictwem sprzedaży kluczy do gier. Kilkakrotnie zdarzało mi się kupować tam okazyjne gry lub dlc. Postanowiłem przetestować tą platformę by sprawdzić jak przebiega tam proces sprzedaży, jakie są koszta itd zanim wejdę z grubszym tematem.

Niestety nie mam dobrych Wiadomości.

Wystawiłem na sprzedaż klucz black ops 2 za kwotę 9 euro. klucz sprzedał sie natychmiast po odliczeniu prowizji do wypłaty została mi kwota 7 euro.

Niestety wypłacić pieniędzy nie mogłem bo:

Po pierwsze primo pierwsza wypłatę można dokonać dopiero po 14 dniach! Co jest terminem nie do zaakceptowania, nic to odczekałem i po tym okresie wszedłem na… zablokowane konto i minusowy jego stan czyli jakieś -2 euro

Po odczytaniu kilku lakonicznych informacji dowiedziałem sie że powodem blokady konta jest sprzedaż błędnego klucza. Gwarantuje ze klucz był oryginalny kupiłem go specjalnie od keye.pl do testów właśnie.

Po drugie  primo, jeśli kupujący zgłosi ze klucz nie działa (tak było w tym przypadku) to blokują ci całe konto! a kasa za klucz zostaje zabrana a ty zostaniesz obciążony kosztami prowizji.

Po trzecie primo pisanie mali które trwały kolejne dwa tygodnie to już totalny kabaret… zaoszczędzę sobie i wam tej marnej jakości lekturę i powiem krótko:  klucz został wykorzystany (nie można go ponownie sprzedać ani wykorzystać) a ja pieniędzy nie otrzymam, natomiast moje konto zostało zablokowane z minusowym stanem.

Dobrze ze to był tylko jedna kwota i jedna transakcja. Nie wyobrażam sobie prowadzić jakiejkolwiek zaawansowanej sprzedaży na takiej platformie z taką obsługą, z takimi warunkami i po takim przekręcie, fakt o niskich kosztach, bo o to zadbałem ale mimo w wszystko czuje się okradziony i oszukany.
Miałem sobie właściwie to darować ale dla dobra ludu pracującego postanowiłem ostrzec innych przed sprzedawaniem czegokolwiek za pomocą tej platformy. Natomiast z kupnem innych produktów nie miałem problemów.. tyle tylko ze po takim numerze nie wydam tam złamanej złotówki i znalazłem też inny portal NIE godny uwagi kinguin.pl okazuje sie ze sa jeszcze bardziej bezczelni ( poświecę temu inny artykuł)

Miałem napisać  podsumowanie ale jak przypominam sobie nazwę G2A to kojarzy mi się tylko z jednym : oszustwo. W każdym razie nie polecam sprzedawać tam czegokolwiek aw kontekście oszustwa jakiego sie dopuścili, również kupowania.

G2A opinia nie polecam

G2A opinia nie polecam