G2A opinia czyli nie polecam!

G2A opinia czyli nie polecam!

Ostatnio znalazłem firmę G2A com – goldmine która zajmuje sie pośrednictwem sprzedaży kluczy do gier. Kilkakrotnie zdarzało mi się kupować tam okazyjne gry lub dlc. Postanowiłem przetestować tą platformę by sprawdzić jak przebiega tam proces sprzedaży, jakie są koszta itd zanim wejdę z grubszym tematem.

Niestety nie mam dobrych Wiadomości.

Wystawiłem na sprzedaż klucz black ops 2 za kwotę 9 euro. klucz sprzedał sie natychmiast po odliczeniu prowizji do wypłaty została mi kwota 7 euro.

Niestety wypłacić pieniędzy nie mogłem bo:

Po pierwsze primo pierwsza wypłatę można dokonać dopiero po 14 dniach! Co jest terminem nie do zaakceptowania, nic to odczekałem i po tym okresie wszedłem na… zablokowane konto i minusowy jego stan czyli jakieś -2 euro

Po odczytaniu kilku lakonicznych informacji dowiedziałem sie że powodem blokady konta jest sprzedaż błędnego klucza. Gwarantuje ze klucz był oryginalny kupiłem go specjalnie od keye.pl do testów właśnie.

Po drugie  primo, jeśli kupujący zgłosi ze klucz nie działa (tak było w tym przypadku) to blokują ci całe konto! a kasa za klucz zostaje zabrana a ty zostaniesz obciążony kosztami prowizji.

Po trzecie primo pisanie mali które trwały kolejne dwa tygodnie to już totalny kabaret… zaoszczędzę sobie i wam tej marnej jakości lekturę i powiem krótko:  klucz został wykorzystany (nie można go ponownie sprzedać ani wykorzystać) a ja pieniędzy nie otrzymam, natomiast moje konto zostało zablokowane z minusowym stanem.

Dobrze ze to był tylko jedna kwota i jedna transakcja. Nie wyobrażam sobie prowadzić jakiejkolwiek zaawansowanej sprzedaży na takiej platformie z taką obsługą, z takimi warunkami i po takim przekręcie, fakt o niskich kosztach, bo o to zadbałem ale mimo w wszystko czuje się okradziony i oszukany.
Miałem sobie właściwie to darować ale dla dobra ludu pracującego postanowiłem ostrzec innych przed sprzedawaniem czegokolwiek za pomocą tej platformy. Natomiast z kupnem innych produktów nie miałem problemów.. tyle tylko ze po takim numerze nie wydam tam złamanej złotówki i znalazłem też inny portal NIE godny uwagi kinguin.pl okazuje sie ze sa jeszcze bardziej bezczelni ( poświecę temu inny artykuł)

Miałem napisać  podsumowanie ale jak przypominam sobie nazwę G2A to kojarzy mi się tylko z jednym : oszustwo. W każdym razie nie polecam sprzedawać tam czegokolwiek aw kontekście oszustwa jakiego sie dopuścili, również kupowania.

G2A opinia nie polecam

G2A opinia nie polecam

 • Oszukany

  Popieram! ja natomiast miałem inny problem Drogi Panie. Kupiłem fałszywy klucz Diablo 3, również w G2A. To była grubsza sprawa, również nie będę wymieniał się mailami które pisałem i otrzymywałem. Chodzi mi mianowicie o to, że sam Blizzard napisał mi, że G2A nie jest upoważnione do dystrybucji ich kluczy.Zakupiłem klucz, wszystko było super, nagle bach! Blizzard blokuje klucz. Okazało się, że sprzedawca, nie był uprawniony do konta bankowego, z którego został nabyty klucz, czyli gift key. Zgłosiłem to do G2A. Wszystkie maile które pisałem z Blizzardem, skopiowałem i im wysłałem. Niestety to okazało się za mało. Według nich nie mam podstawy by upominać się o zwrot kosztów. Że niby ani Blizzard ani ja nic nie wspomnieliśmy o tym wadliwym kluczu. Czuję się oszukany, i jest mi naprawdę przykro, bo zawiodłem się. Pokusiłem się na te 76 złotych i co z tego mam? Bagno i tyle. Myślę, że muszę to gdzieś zgłosić może ktoś pomoże.

  • Mnie to nauczyło by zaciagac opini u innych i ze czasem sie nie opłaca oszczedzać paru groszy i kupować albo od producenta albo firm które maja dobra opinii na rynku np keye.pl czy popsortu na steam czy orgin lub uplay. Druga sprawa ze ta firma komletnie nie dba o wizerunek w internecie, co mowi samo za siebie jakie mają podejscie do ludzi.

 • Ojebali mnie

  Popieram . Dobrze mówisz . Ja chciałem kupić sobie grę , jakoś dziwnie się okazało że jej nie dostałem pisałem z nimi 3 tygodnie po czym dopiero po 4 oddali mi kase . Ok dobra trudo za błędy się płaci . Potem jeszcze jebane czekanie 2 tygodnie . Ja wkońcu siadam przed kompem z bananem na ryju że kupie sobie grę a tu taaaaaki wielki chuj konto zbanowane za sprzedarz błędnych kluczy . Fajnie że nigdy nic u nich nie sprzedałem . Piszę z nimi już 5 tygodni a oni mi wyjebali z propozycją że mam im dać skan dowodu to mi odblokują konto . Boję się dawać skanu i pierdole to gra kosztowała 200 zł ale trudno za głupotę się płaci .

  Niepozdrawiam serwisu
  #JEBAĆ_G2A

 • Rambo

  Cała ta firma to przekręt! Jak można sie spodziewać jakości od przekretaczt. Wystarczy poczytać kto u nich sprzedaje, o udziałowcach i ich kapitale. Smród na odległość.

 • ms

  keye, kinguin i g2a to ta sama grupa kolesi.

 • Janush

  Ja z nimi problemu narazie nie mialem :D. Kupilem csa z pol roku temu i jeszcze nic.

  • Tu chodziło raczej o sprzedaż i oszustwa którego sie dopuścili. Dlatego do dzis korzystam z kinguina.