Domeny .CO wreszcie dostępne w Polsce

Firma home.pl, największy dostawca usług internetowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, udostępniła polskim klientom możliwość rejestracji domen z nową końcówką .CO. Choć teoretycznie jest to narodowa domena Kolumbii, stała się ona obecnie największym przebojem rynku domen. Tylko wczoraj ? w pierwszym dniu rejestracji otwartej dla klientów spoza Kolumbii ? na całym świecie zostało zarejestrowanych w sumie ponad 100 000 domen z rozszerzeniem .CO.

?Polskie firmy za pośrednictwem Internetu mogą z powodzeniem konkurować z zagranicznymi przedsiębiorstwami? ? podkreśla Marcin Kuśmierz, dyrektor zarządzający home.pl. ?Nasza firma błyskawicznie reaguje na światowe trendy, umożliwiając naszym klientom praktyczne wykorzystanie technologicznych nowości w ich działalności biznesowej? ? dodaje Marcin Kuśmierz.

Fakt pojawienia się domen .CO w rejestracji międzynarodowej już wykorzystują osoby lub firmy, które liczą na szybki zysk i rejestrują nazwy w tej domenie zbliżone do popularnych firm lub zwrotów, w tym także polskich. Takie adresy jak np. agora.co, gazeta.co, pekao.co, multibank.co, czy zywiec.co. już są zarejestrowane. W żadnym z podanych przykładów w danych abonenta nie widnieją nazwy właścicieli tych marek.

Szybkość reakcji na pojawienie się nowych możliwości rejestracji domen ma ogromne znaczenie. Dobry adres internetowy to w wielu przypadkach klucz do sukcesu. Dla firmy z Polski, która posiada klientów, partnerów lub filie za granicą czy choćby angielską wersję swojej strony, inwestycja w domenę ze swoją nazwą i z rozszerzeniem .CO ma wymierny efekt marketingowy.

Z tych właśnie powodów home.pl, jako największy w Polsce rejestrator domen uruchomił zaledwie w 24 godziny po międzynarodowym udostępnieniu domen .CO taką możliwość również dla polskich klientów.

Skrót .CO jest powszechnie rozpoznawany w Europie, USA, Kanadzie i Australii jako skrót od COmpany, COrporation, COoperate czy COmmerce. Nic więc dziwnego że zainteresowanie domeną za granicą jest ogromne.

Już ponad 28 000 firm zdecydowało się na zarejestrowanie swojej nazwy z nowym rozszerzeniem. Wśród nich między innymi: American Express, Apple, BMW, Coca-Cola, Disney, eBay, Facebook, Google, IKEA, Microsoft, MTV, Nike, Nokia, Panasonic, Samsung, Sony, Toshiba, Toyota, Twitter, Visa czy Yahoo.

Przeprowadzone zostały już także aukcje Premium kilku domen .CO , które zakupiono za wysokie sumy:

  • o.co ? sprzedana została za 350 000 USD nabywcą jest firma Overstock.com,
  • e.co ? sprzedana została za 81 000 USD nabywcą jest firma B52 Media,
  • t.co ? nabywcą jest serwis Twitter.

Koszt rejestracji domen .CO w home.pl to jedynie cenie 99 zł netto. Rejestracja jest możliwa od dzisiaj ? czyli 22 lipca 2010 r, poprzez stronę home.pl/domeny/rejestracja.

Źródło: informacja prasowa