Codzienny poranny rytuał dla zdrowia:)

Czy często czujesz się zmęczony?

Nie cieszy Cię praca?

Odczuwasz ciągłą frustrację, niezadowolenie?

Nie chce Ci się zrobić nawet kroku do przodu?

Cały dzień czytasz ulubione blogi, grasz w ulubione gry, siedzisz przy Tv, a wieczorem starasz się nadgonić utracony czas zarywając noc.

Jak tak dalej będziesz żył to możesz się ciężko rozchorować, sam tak niedawno miałem- ale dzięki radom Ebena Pagana-zmieniłem kilka rzeczy -dzięki temu cieszę się i jestem pełen energii cały dzień.

Eben Pagan radzi, żeby codziennie jak tylko wstaniesz przeznaczyć 1-1,5 h dla swojego zdrowia. To pozwoli Ci osiągnąć harmonię, równowagę i spokój. Eben Pagan sam stosuje ten rytuał w swoim życiu i dzięki temu zrzucił 11 kg w ciągu roku, czuje się spokojny, i wydajniej realizuję swoje cele( w ciągu tego samego roku założył 2 duże firmy przynoszące spore zyski:))

Oto czynności, które powinieneś robić codziennie aby odzyskać równowagę: fizyczną, psychiczną i emocjonalną:

1) Zaraz jak wstaniesz, wypij 1-2 szklanki wody mineralnej niegazowanej najlepiej z dodatkiem cytryny lub/i mięty. To pozwoli oczyścić Twój organizm z toksyn, które się nazbierały przez całą noc.

2) Poćwicz- porozciągaj się cały, możesz iść pobiegać, porobić pompki, brzuszki lub pójść na szybki spacer- przeznacz na to 30-40 minut.

3) Medytuj- siądź wygodnie na krześle- zacznij głęboko oddychać. Bądź tylko Ty i Twój oddech, staraj się skoncentrować tylko na nim. Przeznacz na to 5-15 minut.

4) Zjedz bardzo zdrowe śniadanie- poświęć czas na jego przygotowanie. Dobrze jakby zawierało dużo witamin, białka- może to być jogurt naturalny z owocami, jakieś warzywa gotowane, zrób z tego prawdziwy rytuał i ciesz się zdrowiem!!!

5) Weź prysznic- zadbaj o swoją higienę, umyj się porządnie, ogól, uwierzcie mi!!!to też działa oczyszczająco na psychikę:):):)

6) Poczytaj jakąś dobrą książkę- taka która Cię zmotywuje lub sprawi uśmiech na Twojej twarzy. Przeznacz na to 10 minut.

Rób to codziennie. Staraj się spać codziennie 7-8 godzin.

Niech wejdzie Ci ten rytuał w codzienny nawyk- już po pierwszym dniu poczujesz się lepiej.

Następnie wykorzystaj spożytkowaną w ten sposób energię. Weź kartkę i długopis- wyznacz 3 najważniejsze zadania dnia i zabierz się za ich realizację od razu, bez ociągania!!! Skup się tylko na nich.

Kiedyś pisałem o metodzie Ebena Pagana 60-60-30. Niestety wprowadziłem Was w lekki błąd ta metoda wygląda trochę inaczej- ale o tym napiszę w następnym artykule i powiem Wam także jak skutecznie osiągać cele- dzięki innym metodom Ebena Pagana.

Pozdrawiam Dr Ragan:):):)

 

źródło wpisu: http://prostezycie.wordpress.com/2010/05/23/codzienny-poranny-rytual-dla-zdrowia/